Producent medali

Medal stanowi materialny dowód uznania dla wybranej osoby, który jednocześnie ją uhonoruje, jak i będzie dla niej bezcenną pamiątką. Dlatego dostarczamy naszym Klientom unikalne medale okolicznościowe z materiałów najlepszych gatunków.

Realizujemy zamówienia na medale odlewane, medale tłoczone, medale z pleksi, medale z laminatów, ze szkła, z drewna, ze sklejki oraz medale z materiałów łączonych (np. odlew ze szklaną wstawką, z cyrkonią, Kryształem Swarovskiego lub połączenie sklejki z laminatem).

Z naszych pracowni wychodzą medale o praktycznie dowolnych średnicach i różnych kształtach. Ozdobione reliefem jednostronnym lub dwustronnym. Medale tworzymy na podstawie konkretnych wzorów przygotowanych wcześniej przez naszych Klientów bądź, w razie potrzeby, przygotowujemy odpowiedni projekt 2D lub 3D, konsultując go ze Zleceniodawcą na każdym etapie tworzenia.

Zabezpieczoną poprzez galwanizacje powierzchnię medali odlewanych lub tłoczonych możemy dodatkowo pomalować ręcznie emaliami akrylowymi. Nadać im połysk lub poddać je patynowaniu (efekt postarzenia).

Medale zwieńczamy wstążkami jednobarwnymi lub wielobarwnymi, stosujemy również przejścia tonalne. Jako producent medali, dbamy o to, aby zamówienie spełniało wszystkie oczekiwania Klientów – dlatego dodatkowo na życzenie każdą wstążkę ozdobimy spersonalizowanym nadrukiem – zgodnie z wcześniej ustalonym projektem. W przypadku niewielkich medali lub medali ze sklejki (drewna) możemy zaproponować rzemyk.

W swojej ofercie posiadamy także medale standardowe – gotowe, którym nadajemy unikalność doklejaną ikoną, naklejką, wklejką z laminatu bądź grawerem laserowym lub mechanicznym.

Do wszystkich medali zapewniamy eleganckie pudełko lub etui, zwiększające wyjątkowość takiej pamiątki, aby osoby nimi obdarowane poczuły się szczególnie docenione.

Medale wykonywane metodą odlewu

Medale wykonane tą metodą, polegającą na zalewaniu uprzednio przygotowanej formy ciekłym stopem cynku i aluminium, są następnie galwanizowanie wybranym kolorem: złotym, srebrnym lub brązowym. Dzięki temu medale odlewane charakteryzują się estetycznym, atrakcyjnym wyglądem.

 

 

Medale wykonywane metodą tłoczenia 

Medale tłoczone, które Państwu proponujemy, powstają ze stopu cynku i aluminium, a następnie są galwanizowane wysokokaratowymi powłokami w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym. Medale tłoczone mogą być również wykonane z mosiądzu. Ta metoda produkcji gwarantuje niezwykle ostre i dokładne odwzorowanie detali projektu w wybranym metalu.

 

 

Medale wykonane z pleksi

Medale z pleksi (Poli(met akrylan) metylu – PMMA) są naturalnie bezbarwne i charakteryzują się wyjątkową przezroczystością do złudzenia przypominając wyroby ze szkła. Pleksi jest świetnym materiałem do wykonania produktów pamiątkowych. Dużą zaletą produktów z pleksi jest ich waga i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Na bezbarwnej pleksi bardzo korzystnie prezentują się kolorowe elementy wycięte z laminatów grawerskich – wesołe barwy ożywiają medal, podczas, gdy szlachetne złoto i srebro, nadają bardziej szykowny wygląd.

Istnieje również możliwość wykonania medali w kolorowym pleksi.

 

Medale z laminatów grawerskich

Ogromnym atutem tych medali jest szeroka paleta dostępnych kolorów i deseni. Nanoszenie wzoru i wycinanie odbywa się tu laserem, stąd możliwość oddania wszelkich szczegółów projektu w wykonanych medalach oraz duża dowolność w nadawaniu im kształtu. Ponad to laminat grawerski często łączy się z innymi materiałami tworząc medale zachwycające swą wyjątkowością.

 

Medale ze szkła

Produkt niezwykle kruchy, a przez to wyjątkowy. Kojarzony z prestiżem i elegancją. Medal szklany jest grawerowany laserem z bardzo dużą dokładnością. Projekt może zawierać dowolne kroje pism, dowolne logo lub rysunek. Grawerowanie wykonujemy bezpośrednio na części szklanej medalu.

 

Medale wykonane z drewna i ze sklejki 

Wyroby z drewna lub sklejki są grawerowane i wycinane z dużą precyzją, którą zawdzięczają wykorzystaniu techniki cięcia laserowego. Używany przez nas laser daje gwarancję głębi, czytelności oraz wysokiej estetyki grawerowanej powierzchni. Medale mogą być wykonane ze sklejek z materiałów różnego rodzaju i o dowolnej grubości.

 

Medale z materiałów łączonych

Przykładem tego rodzaju medali są te powstające z połączenia sklejki drewnianej oraz pleksi. Połączenie tych dwóch tworzyw daje na prawdę imponujące efekty wizualne. Podobnie jak uzupełnienie odlewanego medalu elementem szklanym, kryształem lub cyrkonią.

 

 

W całej historii naszej działalności medale sportowe i okolicznościowe dostarczone przez Karmet uświetniły wiele różnorodnych imprez sportowych, zawodów i wydarzeń kulturalnych. Stanowiły prezent z okazji urodzin, jubileuszy, rocznic, chrzcin, ślubów. Były dowodem uznania i podziękowania osobom zasłużonym w szkołach, sądach, urzędach i instytucjach państwowych. I pozostaną wspaniałą pamiątką, budzącą wspomnienia i cieszącą oko starannością ich wykonania.