Monety pamiątkowe

Wśród oferowanego przez nas asortymentu znajdują się monety okolicznościowe, które świetnie sprawdzają się jako nagrody za wybitne osiągnięcia w sferze zawodowej i prywatnej, jako prezenty z okazji jubileuszów lub istotnych wydarzeń, czy pamiątki odwiedzenia szczególnych miejsc.

Monety wykonujemy metodą tłoczenia lub odlewu.

W trakcie realizacji zamówienia możemy skorzystać projektu dostarczonego przez naszych Klientów lub zaproponować własny, zgodny z obowiązującymi trendami.

 

Możemy je uatrakcyjnić poprzez dodanie elementów z różnych materiałów, takich jak bursztyn, cyrkonia, kryształ Swarovskiego, szkło, drewno, kolorowy nadruk wykonany w technice tampondruku. A także poprzez wykonanie na nich unikatowego grawera.

Do każdej monety można dobrać pudełko, które doskonale ją wyeksponuje.

 

 

Monety tłoczone

Są wykonane stemplem lustrzanym z metalu. Monety pamiątkowe wybite takim stemplem posiadają idealnie wypolerowane (lustrzane) tło i charakteryzują się precyzyjnym odwzorowaniem projektu. Kolejnym etapem ich powstawania jest platerowanie w kolorze złotym lub srebrnym.
Każda z nich zostaje zapakowana do plastikowego kapsla, którego powłoka zapewnia odporność na zarysowania, a także idealną przezroczystość oraz doskonałą szczelność.

Monety odlewane

Wykonane ze stopu cynku i aluminium, a następnie galwanizowane w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym.

 

Monety okolicznościowe, które wykonano w naszych pracowniach upamiętniają ważne wydarzenia, postacie i rocznice historyczne związane m.in. ze światem sztuki, kultury, nauki, przyrody i sportu. Monety pamiątkowe, dzięki precyzji i estetyce wykonania cieszą się uznaniem naszych Klientów.

Zawsze dbamy o to, aby dzięki naszym produktom mieli Państwo możliwość podkreślenia doniosłości chwili i wydarzenia w sposób godny miejsca i okoliczności.