Odlewy

Odlewy wykonujemy metodą odśrodkową i ciśnieniową.

Odlewanie odśrodkowe to w praktyce wlewanie ciekłego materiału do wirującej formy. Natomiast metoda ciśnieniowa oparta jest na kształtowaniu ciekłego metalu w gotowy wyrób. Odlewy ciśnieniowe są bardziej stabilne wymiarowo, a ponad to posiadają doskonałą jakość powierzchni i odwzorowanie kształtów.

W procesie produkcyjnym korzystamy ze stopów cynku i aluminium. Wykonane w ten sposób produkty są poddane galwanizowaniu wysokokaratowymi powłokami w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym.

Nasze odlewy znajdują zastosowanie w przeróżnych gałęziach przemysłu. Są to na przykład medale, monety, statuetki, płaskorzeźby, rzeźby, tablice pamiątkowe, ryngrafy, pomniki, ołtarze kościelne, uchwyty.

Oprócz odlewnictwa artystycznego wykonujemy także odlewy przemysłowe.

Jesteśmy otwarci na nowe trendy i technologie. Często stosujemy technologie hybrydowe powstałe z połączenia kilku innych, nie ograniczając naszej pracy do powielania znanych wcześniej rozwiązań.  W ten sposób powstają odlewane statuetki ozdobione dodatkowo grawerem mechanicznym czy medale ze spersonalizowana wklejką z laminatów grawerskich.

Odlewy opuszczające nasz zakład produkcyjny wyróżnia na rynku wysoka jakość i precyzja wykonania.